Naruto PBF

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie



NEWS

Wystartował I egzamin na Chunina wszystkie drużyny serdecznie zapraszamy!
Wyniki konkursu graficznego już za nami! Również lista użytkowników miesiąca została ogłoszona.






ŚWIAT

Brak

KONTAKT


Administracja:
Mellion - 16028310

Avarice - 49502673

Rinkiari - 9437415

Moderatorzy:
Gaizo - 1954380

Yami - 12310728

#1 09-04-2016 13:05:41

Yami
2h6shfn.jpg
Dołączył: 24-03-2016
Liczba postów: 1,090
Gadu Gadu: 12310728
Windows 8.1Opera 36.0.2130.46

HWC+O i Misje - czyli słów parę o booscie dodatkowym

HWC+O to mój osobisty koncept rozwinięcia instytucji przyznawania PR na forum GN.
Aktualnie najważniejszy aspekt stawia się zwykła farmę. Walenie salek, które zajmują 16 postów i w każdym poście są góra 3 zdania lub misje solo robione w 3 godzin w chwili ugadania się z prowadzącym. Chciałbym to zmienić, a może nie tyle co zmienić co dać możliwość zdobycia PR osobom, które zamiast spędzać czas na waleniu salek lubią pisać ... opowiadania.
Instytucji salkowania i wyzwań ba nawet misji nie da się zmienić. Przyznawanie dodatkowych PR za ładnie napisane posty (w przypadku salek i wyzwań) dołoży trzy razy więcej pracy moderatorom i Administracji, a to jeden z aspektów które trzeba mieć na uwadze. Sprawdzanie dziesiątek salek, wyzwań i misji dziennie aby przyznać dodatkowe punkty byłaby katorgą, dlatego ten aspekt trzeba odłożyć na bok.


Co do samych misji i ugadywania się z prowadzącym na solo misję. Zamiast zmieniać możliwość prowadzenia misji solowych dodałbym zwyczajnie +50% nagród za odbycie misji drużynowej, która wymaga udziału większej ilości osób i relatywnie więcej czasu i ilości napisanych postów. Zaraz podniesie się raban, że przecież to niesprawiedliwe, że Solowcy będą cierpieć. Możliwe, tylko ogólnie ujmując wioska przydziela głównie misje drużynowe, a nie misje pojedynczym geninom co widać w mandze i Anime. Nawet przy głupim zbieraniu śmieci zatrudniono całą grupę Kakashiego. Ma więc to uzasadnienie fabularne. Misja Samotnego Genina jest zwyczajniej rzadziej spotykana niż grupowa + Genin jest wciąż uczącym się shinobi więc powinien znajdować się w grupie, która by się uzupełniania.


Przejdźmy jednak do głównego meritum sprawy czyli HWC+O. Pierwszy człon jak pewnie każdy już zdążył zauważyć  albo i nie odnosi się do Historii, Wyglądu i Charakteru postaci, czyli rzeczy najbardziej istotnej dla gracza przy odgrywaniu postaci, a co jest jest relatywnie mało PR. Nie tylko walki kształtują daną osobę ale również wydarzenia w których brała udział. Dodatkowo raz opisana historia wciąż się rozwija poczynaniami postaci podobnie charakter i wygląd. Pragnę w tym aspekcie zauważyć, że jest to dział najbardziej niesprawiedliwy ze wszystkich, gdyż osoba, która włożyła serce w swoją historię, która wczuwa się w postać otrzymuje tyle samo PR co osoba, która zapisała ją tylko i wyłącznie dla Achiva i tych 3 PR, które można zdobyć w godzinę przy ustawionym salkowaniu. Gdzie w tym logika. Pewnie znowu podniesie się raban "Przecież postać rozwija się poprzez walkę"; Dobrze rozumiem ten punkt widzenia, jednak co jeśli w przeszłości osoba np. sparowała się z własnym ojcem w dojo? Dlaczego ma nie zasługiwać na te dodatkowe PR za trenowanie swego ciała również i w przeszłości?
Drugim aspektem mojej instytucji jest ... zachowanie Polskości. Powiedzmy sobie szczerze ilu polaków pisze dłuższe wypowiedzi albo jakieś opowiadania? Zgaduję, że tylko ci, którzy poszli na humanistykę w Liceum albo ci, którzy wybrali taki kierunek na studiach, pisarze etc. czyli jakiś odsetek 1% polaków.
Przez cyfryzację zaczynamy skracać wyrażenia do minimum. Jak się daje teraz znak zdziwienia "LoL", śmiech "xD", zgodzę lub aprobatę na coś "Ok" język polski powoli umiera przez takie działania. Słysząc czasami młodzież z gimnazjum łapię się za głowę gdy używają więcej wulgaryzmów niż normalnego słownictwa aby się komunikować. Sam nie jestem lepszy jeśli chodzi o język polski. Pełno błędów interpunkcyjnych, stylistycznych językowych, ortografia u mnie kuleje ale mimo wszystko próbuję pisać dalej. Czytam po kilka razy napisane przeze mnie zdania zastanawiając się czy brzmią sensownie. Wracając do tematu. Byłoby miło aby ponownie otworzyć wątek Opowiadań za które możemy otrzymać dodatkowe punkty PR w ramach nagrody za swoją pracę. Podobnie z spójną, ciekawą historię postaci. Jeśli ktoś napisał, że jego postać miała spokojne życie, w którym nic się nie działo i będzie płakał, że nie może nic napisać ciekawego to jest w błędzie. Jeśli się chce to nawet opis leżenia na podłodze i leniwienie się może okazać się ciekawe.


Moja propozycja jest taka aby drastycznie zwiększyć otrzymywane punkty za Historię Postaci jej Charakter i Wygląd oraz dać możliwość przyznawania PR za pisanie opowiadań, które nie muszą być związane z tym uniwersum.
Sam Proponowałbym do 10PR za każdy dodatkowy aspekt Historii Postaci. Do 5PR za Charakter postaci i 5PR za ew. jego uzasadnione zmiany. Do 5PR za Wygląd Postaci i 5PR za każdą dodatkową zmianę. Do 10 PR za napisanie Opowiadania.
+ Żeby nie było, że zaraz zacznie się spam zmian charakterów i wyglądów dodałbym, że można te aspekty zmieniać jedynie raz na miesiąc.

Offline

#2 09-04-2016 13:24:52

Max
2qi75lh.jpg
Dołączył: 02-04-2016
Liczba postów: 204
Windows 7Firefox 45.0

Odp: HWC+O i Misje - czyli słów parę o booscie dodatkowym

Jak dla mnie to po prostu wyrzucić te solowe misje dla genina. Kolejny sposób farmienia. Geniny tylko i wyłącznie drużynowe, tak jak było kiedyś - fabuła się kręciła, gra jakoś była. Fakt, misje trwały jakieś 9 stron, ale za to było ciekawie. Co do reszty jestem za, jestem również takowym zwolennikiem.


escpyobxlfiexukgfvfbxggnddfzhnxsejkxspqngflzpixsbjykaaixlomujcqxhpznjnoqfsvrvgxugnyypnsdamldcveepnsa

Offline

#3 09-04-2016 13:46:21

Mellion
xp0xew.jpg
Dołączył: 11-03-2016
Liczba postów: 713
Windows 8.1Chrome 49.0.2623.110

Odp: HWC+O i Misje - czyli słów parę o booscie dodatkowym

Co do misji - tutaj mam najbardziej mieszane uczucia. Misje indywidualne faktycznie można szybko skończyć, ale dla tego jest ta zasada, że należy odczekać 24h po ukończeniu, aby nie dało się zgadać z prowadzącym i w 1 dzień wykonać 10 misji (jak się zdarzało jak był np. jakiś tydzień misji). Podoba mi się pomysł Yamiego, a mianowicie aby za misję w większa ilość osób z tej samej wioski była ta dodatkowa nagroda 50%
 
 
Muszę również przyznać rację, że powinniśmy podnieść wartość PR za HWC.
 
 
Dodatkowe wynagrodzenie za ładne posty i odgrywanie postaci też jest dobrym pomysłem. Sam rozważałem coś takiego po tym jak nie miałem zasady, która by mi pozwoliła dać Maxowi jakieś dodatkowe punkty za najlepsze jak dotąd zgłoszenie po rangę genina.
 
 
Natomiast co do wątku z opowiadaniami - jeżeli to fajnie opracujesz i np. zechcesz być jedną z osób odpowiedzialnych za poprawne funkcjonowanie tego działu to możemy dodać [sred])


.
.
..
.
.


ealdhz.jpg

Offline

#4 09-04-2016 14:15:42

Blazze
2h6shfn.jpg
Dołączył: 11-03-2016
Liczba postów: 1,103
Gadu Gadu: 42754672
Windows 7Chrome 49.0.2623.110

Odp: HWC+O i Misje - czyli słów parę o booscie dodatkowym

Jak dla mnie spoko, tylko wartości za duże. Połowa PR zaproponowanych i nie mam nic przeciwko


W11yCBz.jpg

Offline

#5 09-04-2016 14:34:30

Avarice
73mbut.jpg
Dołączył: 01-04-2016
Liczba postów: 1,283
Gadu Gadu: 49502673
Windows 7Chrome 49.0.2623.110

Odp: HWC+O i Misje - czyli słów parę o booscie dodatkowym

A mi odpowiada wszystko co zaproponował Yami.


4264291600_1412343572.gif

Offline

#6 09-04-2016 14:34:54

Kyoraku
ixqkg2.jpg
Dołączył: 02-04-2016
Liczba postów: 1,561
Windows 8.1Firefox 45.0

Odp: HWC+O i Misje - czyli słów parę o booscie dodatkowym

Zmiana bardzo mi się podoba. Sam nie opisywałem jeszcze swojego fabularnego projektu, ponieważ widzę, że na chwilę obecną nie ma z tego żadnych korzyści.
Blazze, wartości PR są (moim zdaniem) dobre. Nie każdy lubi farmić całymi dniami, więc fabularna zabawa to dla niego dobra alternatywa na rozwój.
Co do misji, również się zgadzam. W przypadku Maxa także - powinno być większe wynagrodzenie za dobre, fabularne walki. Głupio, żeby ktoś kto się wczuwa i rozpisuje dostawał tyle samo PR co osoba pisząca "rzucam kunai, tr".
Jeśli pomysł wejdzie, chętnie zaopiekuję się z Yamim tym działem opowiadań [dblpt])


5tvy94.jpg

Offline

#7 09-04-2016 15:49:40

Rewan
2qivad2.jpg
Dołączył: 01-04-2016
Liczba postów: 405
Windows 7Chrome 49.0.2623.110

Odp: HWC+O i Misje - czyli słów parę o booscie dodatkowym

Także za. O wiele bardziej nawet byłbym za gdyby np. dodatkowe punkty były za prowadzenie historii swojej postaci. Nie mówię tylko o zmianie ale jakby opowiadaniach. Po większych eventach/przeżyciach dla nas/co miesiąc pisanie opowiadania o swojej postaci jak to przeżyła itd, a to skutkowałoby PR'ami dla robiących to. Teraz to wyważyć i jest sztos.


1zp6653.png

 
 

Ja wolę być ostatni, zamiast zostać na przedzie,
przynajmniej nie muszę się wciąż oglądać za siebie.

Offline

#8 09-04-2016 16:09:15

Mellion
xp0xew.jpg
Dołączył: 11-03-2016
Liczba postów: 713
Windows 8.1Chrome 49.0.2623.110

Odp: HWC+O i Misje - czyli słów parę o booscie dodatkowym

To jako iż wiemy już, że pomysł zostanie wprowadzony w jakiejs formie to chciałbym, aby ktoś zaproponował właśnie jakąś formę [dblpt]D
Najlepiej Kyo&Yami skoro się podejmują tych opowiadań [dblpt])


.
.
..
.
.


ealdhz.jpg

Offline

#9 09-04-2016 16:28:44

Iwaru
2h6shfn.jpg
Dołączył: 01-04-2016
Liczba postów: 776
Windows 7Chrome 49.0.2623.112

Odp: HWC+O i Misje - czyli słów parę o booscie dodatkowym

Popieram zdanie:
- Yamiego i Melliona: Za misje drużynowe z jednej wioski: Dodatkowa nagroda - 50%.
- Rewana: Opowiadania powinny dotyczyć naszej postaci i misji w których wzięła udział czy chociażby tego co czuła ucząc się techniki. A także relacji z innymi postaciami. Za to powinny być dodatkowe PRy. Nie za opowiadania, które nie odnoszą się do uniwersum.

Offline

#10 09-04-2016 16:58:20

Reikakure
2vuhthd.jpg
Dołączył: 01-04-2016
Liczba postów: 725
Gadu Gadu: 50487068
Windows 7Chrome 49.0.2623.110

Odp: HWC+O i Misje - czyli słów parę o booscie dodatkowym

A można, jak najbardziej, jeszcze jak!
Bardzo dobra zmiana która ruszy trochę tych leniwców co piszą po 2 zdania w walkach/gdziekolwiek i liczą na dobry rozwój forum [dblpt])


7fekshf.png

Offline

#11 10-04-2016 00:54:26

Kyoraku
ixqkg2.jpg
Dołączył: 02-04-2016
Liczba postów: 1,561
Windows 8.1Firefox 45.0

Odp: HWC+O i Misje - czyli słów parę o booscie dodatkowym

Omówimy z Yamim koncept w najbliższym czasie i postaramy się wszystko ładnie poukładać.
Myślę, że wątek do zamknięcia [dblpt])


5tvy94.jpg

Offline

#12 10-04-2016 10:59:19

Avarice
73mbut.jpg
Dołączył: 01-04-2016
Liczba postów: 1,283
Gadu Gadu: 49502673
Windows 7Chrome 49.0.2623.110

Odp: HWC+O i Misje - czyli słów parę o booscie dodatkowym

To zamykam w takim razie


4264291600_1412343572.gif

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] claudebot
Administrator Główny mod Moderator Student Akademii Genin Chunin Tokubetsu Jounin Jounin Sannin Legendarny Sannin
Forum Naruto PBF podlega ścisłej ochronie praw autorskich. Kopiowanie bądź rozpowszechnianie jakiegokolwiek materiału bez zgody autorów jest niezgodne z prawem.
Toplisty
PBF Wars .: ANIME TOP100 :. Najlepsze strony o Anime i Mandze w necie
Wymiana
BlackButler HogwartDream

Stopka

Forum oparte na FluxBB