Naruto PBF

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie



NEWS

Wystartował I egzamin na Chunina wszystkie drużyny serdecznie zapraszamy!
Wyniki konkursu graficznego już za nami! Również lista użytkowników miesiąca została ogłoszona.






ŚWIAT

Brak

KONTAKT


Administracja:
Mellion - 16028310

Avarice - 49502673

Rinkiari - 9437415

Moderatorzy:
Gaizo - 1954380

Yami - 12310728

#1 12-05-2016 11:56:15

Creenoshi
2qi75lh.jpg
Skąd: Dolnyśląsk
Dołączył: 02-04-2016
Liczba postów: 213
Gadu Gadu: 59084077
Windows 7Chrome 50.0.2661.94

Zmiany by Cree v1.0

Postanowiłem trochę pomóc administracji i stworzyć parę zmian.
1. Domy
Proponuję dodać do zakupu mieszkań domki, o odpowiednich wymiarach. Całość nabierze sensu dopiero gdy przeczytacie zmian (FABULARNYCH!) w klanach.
Moja propozycja domków to:

Mały dom - najmniejsza odmiana domu, możliwa do zakupu. W domku znajdują się dwa pokoje; sypialnia i pokój dzienny (z aneksem kuchennym i łazienką). Takie lokum spokojnie wystarczy do prowadzenia normalnego życia, jednak niewielki metraż może okazać się w przyszłości dokuczliwy.
Koszt 15.000 Yen - Osoba posiadająca kawalerkę dostaje dodatkowe 800 chakry.

Średni dom - znajdują się w nim trzy pomieszczenia; łazienka, sypialnia wyposażona w łóżko dwuosobowe oraz dosyć pojemną szafę, pokój dzienny połączony z niewielką kuchnią. W domu spokojnie mogą mieszkać dwie osoby, jednak należy pamiętać, ze łózko jest tylko jedno.
Koszt 25.000 Yen - Osoba posiadająca takie lokum dostaje dodatkowe 1.500 chakry.

Duży dom - pokaźnych rozmiarów dom jednorodzinny, który posiada aż sześć pomieszczeń; dwie sypialnie, w każdej po dwa łózka, łazienkę, kuchnię ze stołem jadalnianym, pokój dzienny oraz ganek (liczony jako pomieszczenie). Taki dom może spokojnie pomieścić czteroosobową rodzinę.
Koszt 40.000 Yen - Osoba posiadająca takie lokum dostaje dodatkowe 3.000 chakry.

2. Klany
To jest to czego nam brakuje na forum, klany od zawsze były fajnym dodatkiem, dzisiaj przedstawię wam swój pomysł na klany i funkcje jakie by pełniły.
Tak więc proponuję założyć 2 wątki o nazwie 'Klany', jeden w Yorugakure no Sato, a drugi w Asagakure no Sato. Dlaczego? Jak dobrze wiemy, każdy klan raczej posiadał jedną siedzibę i np członkowie klanu Uchiha mieszkali jedynie w Konosze. Taki sam system proponuję zrobić na foro.
A co jeśli siedziba mojego klanu znajduje się w Yoru, a ja chce mieszkać w Asa?
Moją propozycją jest brak możliwości uczęszczania w życiu własnego klanu. Nie będziemy mieli wtedy darmowego miejsca do spania (dalej wyjaśnię o co chodzi) i nie będziemy mogli np toczyć walk lub zakładać sojuszy z innymi wioskami. Po prostu na własne życzenie wykluczamy się z życia naszego klanu.
Poruszyłem temat mieszkania we włanym klanie. Wydaję mi się, że skoro chcemy wprowadzać więcej fabularności to to jak najbardziej ma prawo bytu i ma jak największy sens. Mamy po prostu pokój mieszkalny w siedzibie klanu, jeśli chcemy to możemy się z niego wyprowadzić i Kupić dom. Dzięki zakupie domu i wybudowaniu go powiększamy teren posiadany przez nasz klan. Do każdego klanu można byłoby zrobić naprawdę prowizoryczną mapkę, która pokazywałaby orientacyjną wielkość naszego klanu.

PRZYKŁAD

frlvk.jpg
MD - Mały Dom
ŚD - Średni Dom
DD - Duzy Dom
Po raz kolejny napiszę, że to tylko przykład takiej mapki.
P.S. Weźmy pod uwagę że gracze kupują dom raz na miesiąc, więc nie będzie duzo do roboty przy aktualizacji takich mapek, w każdym z klanów.

Oczywiście możliwość kupna mieszkań cały czas by funkcjonowała, bo może nie każdy chce mieszkać w klanie.
Teraz macie przykłady opisy każdego z klanów.

Uzumaki

Klan Uzumaki
Siedziba klanu: Yorugakure no Sato
Punkt centralny klanu Uzumaki znajduje się na obrzeżach wioski, dokładnie przy zachodnim murze. Cała kwatera wygląda dość niepozornie, ponieważ z zewnątrz widać jedynie przeciętny, jednopiętrowy budynek. Jedynie członkowie klanu, którzy choć raz znajdowali się w środku wiedzą, że zdecydowana większość siedziby znajduje się pod ziemią. Znajdują się tam pomieszczenia mieszkalne dla członków oraz sala obrad, w której odbywają się ważne spotkania dotyczące spraw klanu.

Akimichi

Klan Akimichi
Siedziba klanu: Yorugakure no Sato
Punkt centralny klanu Akimichii znajduje się niedaleko centrum wioski, nieopodal głównego rynku. Cała kwatera nie rzuca się za bardzo w oczy. Są to cztery parterowe domki połączone ze sobą korytarzami. Dzięki temu po środku znajduje się niezadaszony plac. Pod planem znajdują się pomieszczenia mieszkalne dla członków oraz sala obrad, w której odbywają się ważne spotkania dotyczące spraw klanu. Członkowie klanu mają możliwość budowania swoich domów na terenie placu.

Nara

Klan Nara
Siedziba klanu: Asagakure no Sato
Punkt centralny klanu Nara znajduje się pomiędzy centrum wioski, a wschodnim murem. Cała kwatera jest otoczona niewielkim murem, tworząc plac. Na samym środku powstałego placu znajduje się trzypiętrowy budynek, w którym znajdują się pomieszczenia mieszkalne oraz sala obrad, w której odbywają się ważne spotkania dotyczące spraw klanu. Członkowie klanu mają możliwość budowania swoich domów na terenie placu, wokół głównej siedziby.

Yamanaka

Klan Yamanaka
Siedziba klanu: Yorugakure no Sato
Punkt centralny klanu Yamanaka znajduje się przy wschodnim murze wioski. Kwatera ma dosyć specyficzny kształt, ponieważ jest to okrągły, pusty plac, na którego środku znajduje się wejście pod ziemię prowadzące do części mieszkalnej oraz sali obrad,  w której odbywają się ważne spotkania dotyczące spraw klanu. Członkowie klanu mają możliwość budowania swoich domów na terenie placu.

Inuzuka

Klan Inuzuka
Siedziba klanu: Asagakure no Sato
Punkt centralny klanu Inuzuka znajduje się przy wschodnim murze wioski. Kwatera zajmuje bardzo duży teren, ze względu na zwierzęta. Bardzo duży plac, który wyznacza dosyć wysoki mur. Na środku znajduje się jednopiętrowy, kwadratowy budynek, w którym znajduje się wiele pomieszczeń mieszkalnych oraz sala obrad, w której odbywają się ważne spotkania dotyczące spraw klanu. Członkowie klanu mają możliwość budowania swoich domów na terenie placu.

Toroi

Klan Toroi
Siedziba klanu: Asagakure no Sato
Punkt centralny klanu Toroi znajduje się nieopodal głównego rynku, w centrum wioski. Kwatera nie zajmuje dużo miejsca, jest to trzypiętrowy budynek o nietypowej konstrukcji. Kwadratowy budynek o architekturze niemalże jak Pentagon. W budynku znajdują się pomieszczenia mieszkalne oraz sala obrad, w której odbywają się ważne spotkania dotyczące spraw klanu. Członkowie klanu mają możliwość budowania swoich domów na terenie placu. Niestety zmieszczą się tam maksymalnie: 6 Dużych domów, 8 średnich domów lub 12 małych.

Hyuuga

Klan Hyuuga
Siedziba klanu: Yorugakure no Sato
Punkt centralny klanu Hyuuga znajduje się nieopodal północnego muru wioski. Kwadratowy plac otoczony murem, na terenie którego znajduje się główny budynek wyznacza kwaterę klanu. W budynku znajdują się pomieszczenia mieszkalne oraz sala obrad, w której odbywają się ważne spotkania dotyczące spraw klanu. Członkowie klanu mają możliwość budowania swoich domów na terenie placu.

Yuki

Klan Yuki
Siedziba klanu: Asagakure no Sato
Punkt centralny klanu Yuki znajduje się nieopodal południowego muru wioski. Kwatera jest otoczona okrągłym murem wyznaczając tym samym plac, na którym znajduje się dwupiętrowy główny budynek. W budynku znajdują się pomieszczenia mieszkalne oraz sala obrad, w której odbywają się ważne spotkania dotyczące spraw klanu. Członkowie klanu mają możliwość budowania swoich domów na terenie placu.

Douhito

Klan Douhito
Siedziba klanu: Asagakure no Sato
Punkt centralny klanu Douhito znajduje się nieopodal północnego muru wioski. Kwadratowy plac, otoczony murem na terenie którego znajduje się bunkier wyznacza kwaterę klanu. Bunkier to tylko wejście do całej podziemnej bazy, w której znajdują się pomieszczenia mieszkalne oraz sala obrad, w której odbywają się ważne spotkania dotyczące spraw klanu. Członkowie klanu mają możliwość budowania swoich domów na terenie placu.

Senju

Klan Senju
Siedziba klanu: Yorugakure no Sato
Punkt centralny klanu Senju znajduje się zaraz obok budynku kage. Kwadratowy plac otoczony drewnianym murem, na terenie którego znajduje się  dwupiętrowy, drewniany główny budynek wyznacza kwaterę klanu. W budynku znajdują się pomieszczenia mieszkalne oraz sala obrad, w której odbywają się ważne spotkania dotyczące spraw klanu. Członkowie klanu mają możliwość budowania swoich domów na terenie placu.

Arashi

Klan Arashi
Siedziba klanu: Yorugakure no Sato
Punkt centralny klanu Arashi znajduje się przy murze wioski, jednak poza jej terenem. Kwatera jest połączona z zewnętrzną stroną muru wioski. Jest to jeden z niewielu klanów, które nie posiadają wyznaczonego terenu. Główny budynek jest jednopiętrowy, a w nim znajdują się pomieszczenia mieszkalne oraz sala obrad, w której odbywają się ważne spotkania dotyczące spraw klanu. Członkowie klanu mają możliwość budowania swoich domów wokół głównej siedziby.

Uchiha

Klan Uchiha
Siedziba klanu: Asagakure no Sato
Punkt centralny klanu Uchiha znajduje się przy murze wioski, jednak poza jej terenem. Kwatera jest połączona z zewnętrzną stroną muru wioski. Jest to jeden z niewielu klanów, które nie posiadają wyznaczonego terenu. Główny budynek jest jednopiętrowy, a w nim znajdują się pomieszczenia mieszkalne oraz sala obrad, w której odbywają się ważne spotkania dotyczące spraw klanu. Członkowie klanu mają możliwość budowania swoich domów wokół głównej siedziby.

Kaguya

Klan Kaguya
Siedziba klanu: Asagakure no Sato
Punkt centralny klanu Kaguya znajduje się przy budynku kage. Kwatera jest wyznaczona przez kwadratowy mur. Na wyznaczonym terenie znajduje się główny budynek, który jest dwupiętrowy. W nim znajdują się pomieszczenia mieszkalne oraz sala obrad, w której odbywają się ważne spotkania dotyczące spraw klanu. Członkowie klanu mają możliwość budowania swoich domów na terenie placu.

Terumi

Klan Terumi
Siedziba klanu: Asagakure no Sato
Punkt centralny klanu Terumi znajduje się przy północno-wschodniej części muru wioski. Kwatera jest wyznaczona przez kwadratowy mur. Na wyznaczonym terenie znajduje się główny budynek, który jest dwupiętrowy. W nim znajdują się pomieszczenia mieszkalne oraz sala obrad, w której odbywają się ważne spotkania dotyczące spraw klanu. Członkowie klanu mają możliwość budowania swoich domów na terenie placu.

Aburame

Klan Aburame
Siedziba klanu: Yorugakure no Sato
Punkt centralny klanu Aburame znajduje się przy północno-wschodniej części muru wioski, po jego zewnętrznej stronie. Kwatera jest połączona z zewnętrzną stroną muru wioski. Jest to jeden z niewielu klanów, które nie posiadają wyznaczonego terenu. Główny budynek jest jednopiętrowy, a w nim znajdują się pomieszczenia mieszkalne oraz sala obrad, w której odbywają się ważne spotkania dotyczące spraw klanu. Członkowie klanu mają możliwość budowania swoich domów wokół głównej siedziby.

Są to chyba wszystkie klany występujące obecnie w opisach KG i Hijutsu na foro.
Nie ukrywam, że opisanie tych zmian zajęło mi około 2,5h więc liczę na docenienie włozonej przeze mnie pracy [dblpt])
3. Demony
Tylko taka mała wzmianka. Proponuję, żeby demony zostały wprowadzone i częściowo rozdane. Proponuję rozdac dwa demony w Asa i dwa w Yoru, resztę zostawić do złapania przez wioski lub na nagrody w eventach czy coś.
Z demonami warto byłoby wprowadzić również Akatsuki, jednak narazie wątpię by genini łapali demce xD
P.S. Sorki za literówki i jakieś błędy.

Offline

#2 12-05-2016 12:22:38

Blazze
2h6shfn.jpg
Dołączył: 11-03-2016
Liczba postów: 1,103
Gadu Gadu: 42754672
Windows 7Chrome 50.0.2661.94

Odp: Zmiany by Cree v1.0

Hejka naklejka
spoko zmiana


W11yCBz.jpg

Offline

#3 12-05-2016 14:35:05

Aria
2rduon6.jpg
Dołączył: 09-05-2016
Liczba postów: 31
Gadu Gadu: 9256888
WindowsChrome 46.0.2486.0

Odp: Zmiany by Cree v1.0

!. W kwestii domków za wiele powiedzieć nie mogę, bo nawet nie sprawdziłam jeszcze opcji kupna mieszkania, a i tak chwilowo mnie na żaden nie stać xD Niemniej mimo cen (które nie są aż tak wygórowane) bonusy zachęcają do kupna, choć np. pojemność domków (zwłaszcza małego) nie odstaje zanadto od przeciętnego mieszkania. Jednakowoż pomysł dobry, w odpowiednim czasie skusiłabym się na zakup którejś z siedzib dla siebie :3

2. Opcja klanów to dość dobry pomysł, choć ma pewne niedociągnięcia. Istnieje przecież możliwość, że dany gracz stworzy sobie postać będącą potomkiem dwóch klanów (Boruto jest przecież Uzumaki i Hyuuga z pochodzenia). Jak miałoby to wyglądać w przypadku takich postaci, przykładowo dla mieszańca krwi Uzumaki i Uchiha (to tylko przykład)? Oba klany wedle rozpiski mają swoje siedziby w różnych wioskach. Nazwisko w prawdzie ma się jedno, weźmy na to, że postać będzie mieszkała w Yoru, posiadając nazwisko Uchiha po ojcu, ale będąc Uzumaki po matce. Czy mimo nazwiska może brać udział w życiu klanu Uzumaki czy raczej będzie tylko "wykluczonym" u Uchihów?

3. No i przechodzimy do bijuu, które wg mnie są dodatkowym smaczkiem w grze. Dobrze byłoby w którymś momencie trafić na fabule na jakiegoś jinchuuriki i się z nim zmierzyć. Co do Akatsuki... Nawet jeśli miałaby powstać jakaś organizacja tego typu, to z pewnością nie z tą nazwą. Akatsuki jest tylko jedno i (wedle historii forum) jest przeszłością, zapomnianym elementem historii starego kontynentu. Jeśli już administracja pokusiłaby się o stworzenie podobnej organizacji to powinna wymyślić jej oryginalną nazwę.

Ode mnie tyle, odmeldowuję się o/


KaPiszi
________
tumblr_inline_mso507qIpx1qz4rgp.gif

Offline

#4 12-05-2016 15:04:33

Iwaru
2h6shfn.jpg
Dołączył: 01-04-2016
Liczba postów: 776
Windows 7Chrome 50.0.2661.94

Odp: Zmiany by Cree v1.0

1. Co do domów: to wielki minus obecnego systemu to po prostu chakra, która dzieli się na ilość mieszkańców. Największy dom to koszt jeśli się nie mylę 35k chakry. Daje nam 2k chakry bazowej. Jeśli kupujemy razem z kimś i się powiedzmy dzielimy po połowie, to wtedy chakra też się dzieli na nas dwóch, czyli za 17,5k mamy 1k chakry (dom z 1k chakry jest dostępny za 20k, więc jakaś oszczędność jest). Moim zdaniem bonusy powinny być wyższe i nie powinny się dzielić przez liczbę członków. Wtedy jednak trzeba by było jakoś to zbalansować. No i można by pomyśleć nad rozszerzeniem funkcji domów.


2. Klany - ok. Czyli Uzumaki nie mogą budować budynków wokół własnej siedziby? Ok. Nieważne. Jeśli zaś chodzi o problem, który poruszyła Aria. Jeśli ktoś stworzy postać będącą potomkiem Uchiha i Uzumaki to wtedy będzie formalnie przynależał do tego klanu, którego KG/Hijutsu posiada. Przykładowo, jeśli miałby Sharingana to byłby w Klanie Uchiha. Jeśli miałby chakrę i witalność Uzumakich - to w klanie Uzumakich. Na forum nie można robić hybryd.


3. Demony - hm ... mam mieszane uczucia. Na upartego można by. A co do Akatsuki - niby organizacja przestała istnieć, ale zawsze ktoś mógłby ją odtworzyć i oddając honor "prawdziwemu" Akatsuki nadać organizacji te samo imię.

Offline

#5 12-05-2016 15:24:50

Creenoshi
2qi75lh.jpg
Skąd: Dolnyśląsk
Dołączył: 02-04-2016
Liczba postów: 213
Gadu Gadu: 59084077
AndroidChrome 37.0.0.0

Odp: Zmiany by Cree v1.0

Aria, Iwaru juz właściwie odpowiedział tobie na numer 2 [dblpt])

Iwaru, na poczatku nie zrobiłem dopiskow o budowaniu domów i na końcu zapomnialem dodać to przy Uzumaki [dblpt])
Ogółem wszystkie te wioski to po prostu losowy podział, te klany które kojarzyły mi się z bardziej negatywnymi cechami trafiały do Asa, te dobre charaktery do Yoru.
Iwaru, zgodze sie z tymi mieszkaniami i domami.
Ogółem wieczorem dorobie chyba dalsza część zmian bo mam parę pomysł, przy okazji bym wprowadził kilka poprawek.
Bardzo ciekawie mnie wasza opinia na temat rozbudowywania klanów, w sposób jaki przedstawiłem, wiadomo ze finalna wersja i tak byłaby pewnie ulepszona przez administrację, ale ja dalem tylko w miarę rozwinięty zarys [dblpt])
Tak więc, jak to z tą rozbudową klanów?

Offline

#6 12-05-2016 15:35:40

Mayan
2qivad2.jpg
Dołączył: 01-04-2016
Liczba postów: 247
Windows 7Chrome 50.0.2661.94

Odp: Zmiany by Cree v1.0

Dla mnie spoko (po przeczytaniu streszczenia Arii).


LVd24z5.png


ソロモンの悪夢、見せてあげる


私が護り抜くよ
提督を独りにはしない
硝煙もこの痛みさえ
私のドレス

Offline

#7 12-05-2016 15:59:11

Iwaru
2h6shfn.jpg
Dołączył: 01-04-2016
Liczba postów: 776
Windows 7Chrome 50.0.2661.94

Odp: Zmiany by Cree v1.0

Ok.

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] claudebot
Administrator Główny mod Moderator Student Akademii Genin Chunin Tokubetsu Jounin Jounin Sannin Legendarny Sannin
Forum Naruto PBF podlega ścisłej ochronie praw autorskich. Kopiowanie bądź rozpowszechnianie jakiegokolwiek materiału bez zgody autorów jest niezgodne z prawem.
Toplisty
PBF Wars .: ANIME TOP100 :. Najlepsze strony o Anime i Mandze w necie
Wymiana
BlackButler HogwartDream

Stopka

Forum oparte na FluxBB