Naruto PBF

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie



NEWS

Wystartował I egzamin na Chunina wszystkie drużyny serdecznie zapraszamy!
Wyniki konkursu graficznego już za nami! Również lista użytkowników miesiąca została ogłoszona.






ŚWIAT

Brak

KONTAKT


Administracja:
Mellion - 16028310

Avarice - 49502673

Rinkiari - 9437415

Moderatorzy:
Gaizo - 1954380

Yami - 12310728

#1 11-05-2016 12:01:56

Piters
2h6shfn.jpg
Dołączył: 01-04-2016
Liczba postów: 168
Windows 7Chrome 48.0.2564.103

Piters daje swoje pomysły i elo.

1. Zmiana w rangach
Zamiast Genin 5 technik D niech ma 3 D z Studenta i 2 C. Dzięki temu można będzie coś sobą prezentować i mieć jakiś pomysł na walki, bo z takimi technikami to nawet nie ma jak się postarać, elo. Chunninowi też można jakąs B dać bo co to za Chunnin bez techniki rangi B.

2. Umiejętności Specjalne
Wywalić, dać do normalnych, żeby była większa różnorodność. Jeżeli komuś to nie pasuje to przy "kupywaniu" przejść misje fabularną gdzie odnajduje się swoich ludzi (czyt. zwierząt) miejsce w SM lub jakąś misje, że Cie Orochimaru lub podobni ludzie gryzą i dostajesz CS. Jak widac, że się starasz to zawsze zdasz, a jak nie to prowadzący może Cię ujebać i kazać przechodzić aż sie postarasz.

3. Umiejętności, KG na start
To jest bez sensu bo niszczy całą grę, więc powiedziałbym, żeby wyjebać, ale nie wiem jak to rozwiązać bo już 99% ma jakieś.

4. Nauka technik
Aby się nauczyć techniki to oprócz PR niech należy kupić zwój jak na GN lub znalezć kogoś kto tą technike posiada i nam pokaże. Bo tak to z pizdy sie trzeba tego uczyć, że Bóg mi podesłał chyba ocb. No i nie ma uczę się, chociaż kilka zdań napisać.

5. Mapa Świata
Zrobić dokładniejszą, o wiele dokładniejszą. Wioski by mogły wysyłać swoich shinobi na podbój niezajętych terenów, co byłoby fabularną misją. Z każdym powiększeniem się wioski wzrastały by bonusy PR i złota za poszczególne rzeczy. Oczywiście jeśli by ktoś chciał zająć teren jednej z "niefabularnych" wiosek to sie robi kozacka wojna ziomkami. Ale nie polecam atakować armią geninów Naruto i Sasuke, pzdr. Tak samo tez można by atakować drugą wisokę forumową i robić wojne, ale jakby ktoś przegrał to trochę by stratny był, bo jedni zyskują PR i złoto, drudzy tracą. Jakby ktoś umarł w takiej misji to po prostu ma blokade na fabularne rzeczy na wybrany okres czasu. Na fabularne? No właśnie...

6. Fabularka/Niefabularka
Podzielić w pewnym sensie rozgrywkę na fabularną i niefabularną. Niefabularne będą wyzwania i salki, dodatkowo sparingi (patrz punkt 8). Fabularne będą misje, wyprawy te o których pisałem, wszystkie wojny, egzaminy, nauki technik i może coś jeszcze co sie wymyśli. Na niefabularnych zostanie farma jak teraz, jak ktoś chce to niech se farmi. Fabularne mają wpływ na przedstawiony świat, dodatkowo jeśli się tam umrze to nie żadne pierdolone resety przez które ktoś odchodzi, tylko masz bana na tydzien lub 3 dni na fabularke.

7. Nukenini
Nukenini którzy założą swoją organizacje, dadzą radę przejąć jakieś tereny mogą sobie założyć wioskę. Może być tylko jedna wioska nukeninów, jak chcesz se założyć to rozjeb tych drugich i ich przejmij, elo.

8. Sparingi
Rzecz która już była na GN. Była by to kolejna farma, niezwiązana fabularnie z żadnym elementem rozgrywki. Można se sparować za PRki z wybranymi postaciami z Naruto, tylko na jakimś poważniejszym poziomie niż tam, bo tam to żenada czasami była, elo.

9. Demony
Dawać demony i rozdać kilka, nara.

10. ???
No i najbardziej pogmatwany pomysł. Pisałem o zajmowaniu terenów przez wioski, które by dawały jakieś tam bonusy. Tutaj idzie to wszystko jeszcze krok dalej. Wioski by miały system gospodarczy, chyba mimo wszystko najłatwiej określony za pomocą lvli. Jakieś kopalnie, systemy bankowe. Domator to kiedyś dał w jednym pomyśle na GN, tam było to fajnie opisane, a nie pamiętam dokładnie, wiec rzucam tylko luzną myśl. Ale jakby ktoś miał dostęp do GN to moge podrzucić coś jak to znalezć, chociaż wtedy byłem 5 lat młodszy to nie wiem czy to nadal jest takie fajne. Jak nie jest to jakoś to dopracuje. Od tych wszystkich rzeczy zależało by zaopatrzenie w ekwipunek w sklepie, pieniędzy w banku etc.

11. Artefakty
Skoro mój system opisany w punkcie 5 ma ingerować w świat znany w Naruto dałbym je dostępne jedynie na wyprawach do tych miejsc, a przynajmniej większość. Mimo wszystko takie wyprawy nie byłyby czymś w stylu przygody, tylko jak ktoś chce to idzie, więc możliwość zdobycia by była.

12. Misje
Nie ma tak że idziesz se na misje jak teraz, że piszesz że chcesz misje. Co tydzień w każdej wiosce pojawiała by się lista misji z odpowiednimy jej rangami i ludzie mogliby się zgłaszać na wybraną przez siebie. Jak ktoś już wezmie jedną to ta znika z listy (w sensie jest wykreślana) i nikt nie może tej już wziąć. Ponieważ wszystko byłoby bardziej fabularne misje mogłyby polegać na inwigilowaniu wioski, wyruszeniu po jakieś zioła (witam ćpunki), podpisanie jakiegoś traktatu, pomoc w kopalni (co by tam więcej materiału dawało wiosce) etc.

13. Egzamin na Chunnina
W sumie w samym egzaminie nic by się nie zmieniło. Odbywał on by się w jakiejś wybranej lokacji, ale że brałyby tam udział dwie wioski jedna z nich jakby chciała mogłaby wyprowadzić atak na drugą, albo nie wiem, jak wszyscy będa na egzaminie to nasłać swoich ludzie którzy nie uczestniczą na osamotnioną wioskę. Albo nukenini by se mogli zaatakować w takim wypadku. Cokolwiek, ale wszystko fabularnie, z wpływem na siebie.

14. Kontrola Chakry
Wyjebać, nara.

15. Umiejętności dodatkowe
Imo możliwość posiadania ich ile się chce dodatkowo to za duży boost, jakoś trzeba to przykrócić.

16. Natury chakry
Pięć natur to za dużo imo do posiadania, dałbym że 3 lub już ewentualnie 4 to jest max (pozdrawiam Xuwke).

17. Udostępnianie KP przez adminów
Jak admin walczy lub mod to niech pokazuje swoją KP bo i tak każdy ogląda KP przeciwnika i nie mów, że nie, nara.

Pisałem se wszystko z bani w sumie, więc coś tam zawsze jest do dopracowania. Jak mi coś przyjdzie do bani to napisze.

Wiadomość dodana po 03 min 21 s:
18. Sage Modo
Wyjebać te sekundy, w grze turowej sekundy dajecie, pojebało was?


34srrj6.jpg

Offline

#2 11-05-2016 13:02:18

Blazze
2h6shfn.jpg
Dołączył: 11-03-2016
Liczba postów: 1,103
Gadu Gadu: 42754672
Windows 7Chrome 49.0.2623.112

Odp: Piters daje swoje pomysły i elo.

1. spoko elo
2. spoko elo
3. za późno niestety elo
4. bez sensu, tylko więcej roboty elo
5. spoko elo
6. spoko elo
7. spoko elo
8. spoko elo
9. spoko elo
10. spoko elo
11. spoko elo
12. spoko elo
13. spoko elo
14. spoko elo
15. spoko elo
16. spoko elo
17. Bardzo spoko, też wspominałem o tym elo
18. spoko elo


W11yCBz.jpg

Offline

#3 11-05-2016 14:10:54

Gaizo
2qi75lh.jpg
Skąd: Trójmiasto
Dołączył: 11-03-2016
Liczba postów: 1,358
Gadu Gadu: 1954380
WWW
Windows 7Firefox 46.0

Odp: Piters daje swoje pomysły i elo.

1. Tak jak najbardziej, podniósłbym również inne rangi.
2. Tak jak najbardziej, osobiście nie mam czym grać bo hebi poszło w pizdu
3. Nie. Trochę za późno ;/
4. Tak + Ja wgl bym pr wywalił albo dał mniej + zwoje za znikomą ilość kasy.
5. Nie. Jak znajdziesz kogoś do czegoś takiego to luzik xD
6. Tak
7. Tak, jednak musieli by wywalczyć dany region z grupą shinobi wysłaną przez wioskę do których terenów by dany obszar należał.
8. Nie.
9. Tak. DAWAĆ, ale nie ma kto zrobić sorry xd
10. Tak, ale musiałbyś to opracować a nie dawać kolejną robotę NAM. Tutaj przypomnę, że leży forum demony artefakty i wiele wiele więcej, nie ma co zrzucać większej ilości roboty bo i tak tego nie zrobimy xd
11. Nie, jest artefakt to można używać wszędzie. Nie widzę poparcia.
12. Tak. Otóż to, takie coś jest dużo lepszym pomysłem. Nie ma zgłaszania się w obecnej formie! Niech wątek "zgłoszenia" będzie nazywał się np. "Tablica Misji" i co 7 dni było by robiona lista misji tylko z małymi jej szczegółami.
13. Nie. Egzamin nie będzie miał raczej stałej formy (mam taką nadzieję) i co jakiś egzamin będą zbierane pomysły na jego formę i będzie się ona zmieniała. Sam mam pomysł w stylu "OBROŃ ZAMEK" ;p
14. Tak, wyjebać.
15. Tak. W dodatkowych zostawić medyka a wyjebać kenjutsu, które włożyć do UMP ale wyrównać mu staty do innych ump. Dodatkowo ktoś musiałby wybrać albo dwie UMP albo 1 ump i medyk.
16. Nie. Chyba był asy ze wszystkimi więc why not, i tak nie zdobędziesz bo to aż 450 PR...
17. Nie xD
18. Nie xD Teraz wchodzisz w tryb 1 sekundę czy tam 3 to tyle, aż przeciwnik złoży znaki... Wcześniej było 5 tur to tyle co 10 technik gracza + 4x zabicia nas. NIE NIE NIE xd


FaiJsev.png

PROJEKT (60%) - Invincible

Offline

#4 11-05-2016 17:38:43

Iwaru
2h6shfn.jpg
Dołączył: 01-04-2016
Liczba postów: 776
Windows 7Chrome 50.0.2661.94

Odp: Piters daje swoje pomysły i elo.

Co do punktu 11, Gummy, to Pitowi chodzi o możliwość zdobycia artefaktów ...

1. Tak
2. Tak
3. Za późno
4. Neutral
5. Neutral, z przewagą na Tak
6. Tak
7. Hm, może nie Nukenini, ale organizacja Nukeninów. Tak
8. Nie
9. Nie wydają mi się potrzebne. Teoretycznie można by, ale wtedy trzeba też Akatsuki
10. Hm ... zbyt skomplikowane mi się to wydaje. Neutral
11. Neutral
12. To fajny pomysł, ale po pewnym czasie skończą się pomysły. Neutral
13. Neutral
14. Tak
15. Neutral
16. Neutral
17. Nie
18. Neutral

Offline

#5 11-05-2016 19:16:17

Creenoshi
2qi75lh.jpg
Skąd: Dolnyśląsk
Dołączył: 02-04-2016
Liczba postów: 213
Gadu Gadu: 59084077
Windows 7Chrome 50.0.2661.94

Odp: Piters daje swoje pomysły i elo.

1. Tak
2. Nie
3 NIE!
4. Neutral, bardziej na nie.
5. Jeśli chodzi o inne wioski to tak, jeśli o wojny między wioskami to moze za jakieś 6 miesięcy (?)
6. Neutral
7. Tak, bardzo fajny pomysł.
8. Świetny pomysł! To była bardzo fajna atrakcja móc zmierzyć się z kimś z realiów Naruto.
9. Też tak uważam, ze demony należy już wprowadzić, by urozmaicić rozgrywkę, na 100% nie wszystkie ale tak ze 2/4 można by rozlosować. 2 na wioske. Reszte dałbym do łąpania przez wioski.
10. Też bardzo fajny pomysł, jednak wymaga troszkę dopracowania.
11. Jestem za.
12. Tak, ale trzeba takich misji dac naprawdę sporo moim zdaniem, żeby nie było tak że misji zabraknie. A no i narazie dużo rangi D żeby można było cały czas solo chodzić.
13. Jakoś to do mnie nie przemawia, przynajmniej w formie która została tu podana.
14. W sumie to jestem za.
15. No jednak moim zdaniem umki dodatkowe powinny dawać większy boost [dblpt])
16. Ja bym dał tak: Jonin max 3. Sanin max 4 Legendarny Sanin max 5.
17. lol
18. też uważam ze sekundy w grze turowej to bezsens.

Offline

#6 11-05-2016 21:56:19

Avarice
73mbut.jpg
Dołączył: 01-04-2016
Liczba postów: 1,283
Gadu Gadu: 49502673
Windows 7Chrome 50.0.2661.94

Odp: Piters daje swoje pomysły i elo.

1. Zmiana w rangach
W sumie jestem tego samego zdania.
2. Umiejętności Specjalne
Cóż można się zastanowić nad tym, bo faktycznie równie dobrze za mistrza areny można rozdawać normalne umki. Szczerze mówiąc powróciłbym nawet do filarów bo dlaczego nie.
3. Umiejętności, KG na start
Tutaj nie widzę dobrego rozwiązania. Skoro tak Mellion z ekipą zrobił to tak już zostanie. Jakoś słabo mi się widzi odbieranie ludziom KG/UMG. Aczkolwiek gdyby dać opcję resetu w najbliższym okresie czasowym bez strat dałoby się to przepchnąć. Nawet byłby sensowny powód do takowej czynności.
4. Nauka technik
Też racja heh, aczkolwiek ja bym to ograniczył po prostu do dodania kosztów w postaci Yen. Dlaczego? Po co to rozbijać na 2 wątki. Po prostu dodać ten koszt z dopiskiem w opisie, że jest to cena za wypożyczenie zwoju.
5. Mapa Świata
Znajdź mi grafika do mapy to będzie xD
6. Fabularka/Niefabularka
Ja bym pozostał przy systemie śmierci po zmianach. Da się go zdzierżyć. Aczkolwiek twoja wersja też by była ok. Dodam, że co ja rozumiem przez walkę fabularną ala wyzwanie. Walki organizacji, bez wyjątków. Śmierć tam to śmierć na forum. I by nie było, że chcę karać Jinchuriki. Demony będą mega OP aczkolwiek z pewnymi ograniczeniami zgodnymi z mangą/anime.
7. Nukenini
Jak dla mnie może być. Aczkolwiek takowego systemu nie ma co za szybko robić i jeśli już to w przyszłości. Wpierw ktoś musi owym nukeninem zostać.
8. Sparingi
Można nad tym pomyśleć, ale na 100% nie w takiej formie jak dalej - walka z postaciami z Naruto. Dlaczego? Nie trzyma się do fabuły forum, tak jakaś jest mimo, że to full farma.
9. Demony
Wpierw musiałbym się zmotywować by je zrobić bo podejrzewam, że nikt tego nie zrobi. Ewentualnie porobię na raty tyle co do rozdania a potem się pomyśli.
10. ???
Trochę dużo roboty czyż nie? Można by wprowadzić, ale są większe priorytety. Dużo do foro w stanie obecnym to nie wniesie.
11. Artefakty
Nigdy nie rozumiałem brania się artefaktów totalnie z dupy w sklepie.
12. Misje
No nie wiem. Problem tkwiłby w tym komu by się tą liste chciało robić? Wydaje mi się że po prostu lepszą opcją jest tak jak teraz. Prowadzący ma pełną dowolność w kreowaniu historii. Aczkolwiek można sprawę przemyśleć.
13. Egzamin na Chunnina
To już chyba bardziej mówisz o ewentualnych eventach.
14. Kontrola Chakry
Ja bym zostawił, ale totalnie zmienił mechanikę. Bo rozwijanie tego na walkach jest totalnie z dupy. Dać jakiś koszt PR na naukę drugiego poziomu i elo. Dlaczego? Żaden shinobi nie miał tego od startu. Proste. Dodatkowo można wiele technik od tego uzależnić choćby i takowego rasengana.
15. Umiejętności dodatkowe
UMD zostają i tyle. Są drogie. Dlatego inwestując w nie tracisz albo jakieś techniki, albo statystyki z zainwestowaniu np w taijutsu. Nie jest wcale tak pięknie jak się wydaje.
16. Natury chakry
Jasne. Przeciętny shinobi był w stanie opanować maksymalnie 3 natury chakry. Były nieliczne wyjątki, ale cóż.
17. Udostępnianie KP przez adminów
Mi to osobiście wisi mogą być udostępnione. I tak większość osób wie co mam, może oprócz własnych.
18. Sage Modo
I ostatni punkt. Nawet nie wiesz w jak wielkim jesteś tutaj błędzie Piters. Zapamiętaj, że jak coś robie w umiejętnościach, KG czy czymś podobnym nie pojawia się to bez powodu. Opis turowy nie ma totalnie sensu. Tura turze nie równa. W jednej jest dialog przez 30s w innej upływ 1-2s.

Wiadomość dodana po 02 min 10 s:
Generalnie podejrzewam, że na spokojnie zaplanuje sobie remoncik i się jebnie jakieś duże zmiany. Tylko będę musiał chwycić adminów za przysłowiową mordę bym nie musiał wszystkiego sam robić heh


4264291600_1412343572.gif

Offline

#7 11-05-2016 23:01:48

Piters
2h6shfn.jpg
Dołączył: 01-04-2016
Liczba postów: 168
Windows 7Chrome 48.0.2564.103

Odp: Piters daje swoje pomysły i elo.

Ale jak chcesz liczyć sekundy Ava?
Już widze te spory że mineło 19,9s a nie 20s lub coś w tym stylu. Wtedy będzie trzeba w każdej turze liczyć i spierać się ile mineło czasu, za pewne co chwile prosząc sędziego, który w sumie też nie będzie w stanie tego dokładnie obliczyć i wezmie na oko. Tu jest to jasne i klarowne. Pomyśl o sytuacji takiej jak Pain walczył z Naruto i rzucił się na niego z prętem. Naruto wtedy zniszczył go bo dostał chakre senjutsu. Już widzę jak na forum ziomek zbiera chakre, ktoś go atakuje i jest kłótnia, że nie mineło jeszcze 20s, a 19,332132131321312 czy coś w ten deseń. Nie potrzebne, a do tego bardzo komplikujące sytuacje utrudnianie.


34srrj6.jpg

Offline

#8 11-05-2016 23:28:40

Reikakure
2vuhthd.jpg
Dołączył: 01-04-2016
Liczba postów: 725
Gadu Gadu: 50487068
Windows 7Chrome 50.0.2661.94

Odp: Piters daje swoje pomysły i elo.

Sekundy to najgłupsza rzecz jaką dodaliście jak do tej pory, aż bym mem wkleił.
A co do wątku to w większości jestem na tak, może oprócz egzaminu.


7fekshf.png

Offline

#9 12-05-2016 08:45:51

Rewan
2qivad2.jpg
Dołączył: 01-04-2016
Liczba postów: 405
Windows 7Chrome 50.0.2661.94

Odp: Piters daje swoje pomysły i elo.

1 - Whatever
2 - Jak najbardziej za. I tak okroiliście małą ilość UM.
3 - Teraz to po ptokach
4 - To akurat można by połączyć z posiadaniem uczniów itd. W sumie why not.
5 - Za, ale jak Ava napisał. Grafik. Albo ktoś kto ma dużo czasu i lubi babrać się w paincie/na kartce. Bo tak na prawdę można to zrobić na wiele sposobów.
6 - Ja jestem za. Takie połączenie nie będzie złe.
7 - Na to jeszcze jest czas. Nie chcą oddać rang to i Nukeninów nie ma.
8 - Fabułą, fabułą ale dla mnie okej.
9 - Za
10 - Za. Akurat na wojny trzeba poczekać ale pamiętam, że zrobiłem fajny system.
11 - Za jak najbardziej.
12 - Nah.
13 - Aktualny się raczej nigdy nie skończy.
14 - Za
15 - Nah
16 - Za
17 - w/e
18 - Ne wiem ocb.

Co do śmierci. Wyjebałbym kasowanie KP. Sorry ale takie coś oznacza w 99% przypadków odejście z forum. Do tego aktualny egzamin na Chunnina to się chyba nigdy nie skończy. Oddajcie stare rangi!!


1zp6653.png

 
 

Ja wolę być ostatni, zamiast zostać na przedzie,
przynajmniej nie muszę się wciąż oglądać za siebie.

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] claudebot
Administrator Główny mod Moderator Student Akademii Genin Chunin Tokubetsu Jounin Jounin Sannin Legendarny Sannin
Forum Naruto PBF podlega ścisłej ochronie praw autorskich. Kopiowanie bądź rozpowszechnianie jakiegokolwiek materiału bez zgody autorów jest niezgodne z prawem.
Toplisty
PBF Wars .: ANIME TOP100 :. Najlepsze strony o Anime i Mandze w necie
Wymiana
BlackButler HogwartDream

Stopka

Forum oparte na FluxBB